Acordarea voucherelor de vacanţă – Informare pentru personalul angajat

10 septembrie 2020 0
logo-spital.png

Avȃnd în vedere prevederile Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanţă, cu modificările şi completările ulterioare, de asemenea ţinând cont de prevederilor H.G. nr. 215/2009 pentru aprobarea Normelor metodologice privind acordarea voucherelor de vacanţă, cu modificările şi completările ulterioare, precum şi în conformitate cu prevederile O.U.G. nr. 46/2017 pentru modificarea şi completarea O.U.G. nr. 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanţă, vă informăm pentru perioada 1 ianuarie 2020 – 31 decembrie 2020, se acordă o singură indemnizaţie de vacanţă sub formă de vouchere de vacanţă în cuantum de 1450 lei/salariat.

Vă rugam ca pȃnă la data de 18 septembrie 2020, dacă NU doriţi să beneficiaţi de indemnizaţia de vacanţă sub formă de vouchere de vacanţă, să depuneţi la registratura spitalului o cerere în acest sens, conform modelului ataşat.

Descarca:

*update 16.09.2020: se adauga Regulamentul