Dr. Danila Viorel - Chirurgie Pediatrica 1
Dr. Danila Viorel – Chirurgie Pediatrica 1

Dr. Danila Viorel este Medic Primar pe sectia/departamentul Chirurgie Pediatrica 1Chirurgie Ortopedie Pediatrica in cadrul Spitalului Clinic de Urgenta pentru Copii “Grigore Alexandrescu”.

Chirurgie Pediatrica 1

• Paula

1 iunie 2020 at 0:01

Buna seara.
    Va zic prin ce trecem si poate imi spuneti parerea: Copil de 2,4 ani, alaptat..mananca orice(si porcarii).Face pe 14apr diaree cu sange, febra mare..Medicul de familie ne prescrie antibiotic injectabil(AMPICILINA), regim.Isi revine.. Peste 2saptamani apar iar scaune proaste, cu miros intepator.Facem analize, leucocitele foarte mari, levuri in scaun.Omnibiotic si cistidep.
    Peste 2saptamani ,face un caca cu forma si culoare obisnuite, dar cu sange rosu pe el.Cam in 2zile se simte moale, ajung la urgente, suntem internate la spital.
    Analize, leucocite mari, antibiotic injectabil.(AMPIPLUS)
    Analize peste analize,(sange in scaun, leucocite mari), eco abdominal (un lob al ficatului mare), eco endocrin(normal),consult gastro, tratament: nexium, debridat, liv52, probiotic, espumisan, digestie usoara .
    Dupa 8zile, ne externam pe semnatura, tot cu sange in scaun, cu acelasi tratament recomandat.
    Vin cu speranta acasa ca dupa un regim adecvat , vom fi bine..
    Panelul alergenic alimentar a iesit negativ.mai asteptam la lactoza..
    Cumpar produse fara gluten,fara lactoza..supe,pilaf,legumecu carne..
    Avem 4zile de cand suntem acasa, scaun legat, culoare normala si azi….
    SANGE IN SCAUN !!!!
    Ce e asta…… !?

• Cornelia

12 octombrie 2020 at 17:30

Am fost placut surprinsi de acest spital si de grija domnului doctor Danila. Nu doar ca actul medical a fost impecabil, dar ne-a vizitat des in salon inainte si dupa operatie, ne-a incurajat, ne-a tratat ca si cum i-am fi fost vreun aproape. Ne-a luat o mare piatra de pe inima, deja se implinesc azi 3 saptamani, copilul se simte excelent si ii vom fi vesnic recunoscatori. Ne rugam in continuare ca acesti doctori sa ajute cat mai multi copilasi sa fie sanatosi!