Dr. Bradeanu Ana Maria – Terapie Intensiva Nou Nascuti – Neonatologie si Pediatrie

Dr. Bradeanu Ana Maria - Terapie Intensiva Nou Nascuti - Neonatologie si Pediatrie

Dr. Bradeanu Ana Maria este Medic Primar pe sectia/departamentul Terapie Intensiva Nou NascutiNeonatologie si Pediatrie in cadrul Spitalului Clinic de Urgenta pentru Copii „Grigore Alexandrescu”.

Terapie Intensiva Nou Nascuti

One comment

• Lucian Atodiresei Pavalache

21 noiembrie 2020 at 1:32

Buna seara Doamna doctor.Lucian Atodiresei-Pavalache este numele meu.Pe data de 09.11.2020 mi s-a nascut baietelul in urma unei coplicatii.Sotia a suferit o preclamsie severa.Preeclamsia s-a declansat cu aproximativ 3 zile inainte de nastere.Copilul a suferit o hipoxie urmata de o hemoragie cerebrala grava.Aproape toate functiile sunt active mai putin functia pulmonara (este asistata dar stabila),dar cea mai grava este functia cerebrala.A deschis ochii,srange mana cand ii pui degetul in palma ,reactioneaza la stimulii luminosi,stimulii externi dar are rigiditate in tot corpul,are tot muschii incordati,este spastic.Medicii au spus ca fac tot ce este posibil,ii administreaza toata medicatia de care are nevoie.Se mai poate ameliora atata timp cat sta la incubator? Se mai poate face ceva in afara tratamentului clasic? Se poate mai recupera ulterior externarii din spital? Multumesc mult. Daca puteti sa-mi raspundeti,as aprecia foarte mult.Seara buna.