Spital

Camera de Garda Ortopedie si Traumatologie Pediatrica

Camera de garda Ortopedie Pediatrica

Camera de Garda Ortopedie si Traumatologie Pediatrica se afla in incinta Spitalului Clinic de Urgenta pentru Copii „Grigore Alexandrescu” si se adreseaza evenimentelor post-traumatice / urgentelor aparute in sfera pediatrica, pentru pacientii cu varste intre 0 si 18 ani.

Inscrierile se fac la consola din interiorul ambulatorului (self check-in) pentru care este nevoie de numele copilului (pacientul), CNP copil, localitate, nr. de telefon. Pacientii minori au obligativitatea de a fi insotiti de apartinator legal / parinte (ruda gr. 1) pentru a fi in conformitate cu Consimtamantul informat al consultatiei medicale.

Camera de garda este formata din:

• 2 cabinete de consultatii – preluari urgente (Ortopedie – Cabinet 1, Ortopedie – Cabinet 2)
  • Sala de Gips
  • Sala de Tratamente
  • Radiologie (radiografii digitale)

Pentru Sectia clinica de Ortopedie si Traumatologie Pediatrica apasati aici.

Program garda – urgente

Fara bilet de trimitere, doar cu CNP si parinte/apartinator legal – (ruda gr. 1)

Program Garda Ortopedie Pediatrica (urgente din ultimele 24 de ore): 24/24 ore.

Traumatismele mai vechi de 24 de ore se vor prezenta cu Bilet de Trimitere de la Medicul de Familie, in programul de consultatii (09:00 – 15:00).

Program consultatii

Cu Bilet de Trimitere de la Medicul de Familie, CNP si parinte/apartinator legal – (ruda gr. 1)

Luni

• Prof. Dr. Alexandru Ulici* / Dr. Iulia Tevanov

• Sef Lucrari Dr. Gabriel Sterian

• Dr. Catalin Florea

Marti

• Dr. Cristina Dinu

• Dr. Catalin Florea

• Sef Lucrari Dr. Gabriel Sterian

Miercuri

• Dr. Beatrice Frumuseanu

• Dr. Ana-Maria Dulea

• Dr. Iulia Tevanov

Joi

• Dr. Ioan Fodor

• Dr. Beatrice Frumuseanu

• Asist. Univ. Dr. Alexandru Herdea

Vineri

• Dr. Madalina Carp

• Dr. Catalin Nahoi

*Program de consultatii pentru Dr. Alexandru Ulici variaza in functie de activitatile de la Directia Spitalului.

Medici

Galerie de imagini